گذری در تاریخ | رضا شاه، علی دشتی و احمد کسروی ۳ | خسروفروهر

این نوشته در برنامه‌های تلویزیونی ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

5 دیدگاه دربارهٔ «گذری در تاریخ | رضا شاه، علی دشتی و احمد کسروی ۳ | خسروفروهر»

 1. ناهيد می‌گوید:

  با درود، برنامه هاى گزارشى گمان شكن و گذرى در تاريختان بسيار آموزنده و هوشيار كننده است. با اينكه به تاريخ كشورمان علاقمندم و هميشه ايران برايم مهم بوده ولى تاريخ و وقايع ايران برايم مبهم، پر از تناقض و آنچه ميدانستم اشتباه و ناقص بود. بخاطر همين گيجى و سردرگمى هـيچ نظرى در مورد پهلوى ها نداشتم ولى خاطرات خوش دوران كودكى هميشه در ذهنم بود و با آنها زندگى ميكردم. هميشه برايم سوال بود كه چرا مردم ايران انقلاب كردند مگر چه چيزشان كم بود و تنها پاسخى كه مى شنيدم فقدان آزادى سياسى بود. قانع كننده نبود چون مردم آزادى هاى اجتماعى و رفاه اقتصادى و هر آنچه داشتند را از دست دادند. چپى ها ادعا ميكردند كه انقلابشان دزديده شده ولى با مطالعه ايدئولوژى كمونيسم و ماركسيسم متوجه ارتجاعى بودن و جنايات بينظيرشان در دنيا شدم. ولى تا زمان روى كار آمدن ترامپ هـيچگاه تصور نميكردم كه چپها و حزب دموكرات اينقدر در آمريكا نفوذ داشته باشند. سپاس فراوان از زحمات شما. من از شما بسيار آموختم. به اميد روشن شدن ايرانيان و آزادى ميهنمان. پاينده ايران. جاويد شاه.

 2. ناهيد می‌گوید:

  درود. مطالبى كه شما در برنامه تان عنوان ميكنيد به واقع اولين بار است كه مى شنويم. من هر چقدر تحقيق ميكردم و به صحبتهاى اوپوزيسيون در رسانه ها ى ايرانى و يوتيوب گوش ميكردم جز دروغ و تحريف چيزى دستگيرم نميشد. واقعأ نا اميد شده بودم، تا حدود دو سال پيش كه به صحبت هاى شما و دكتر مهرا ملكى گوش كردم و بقول خودتان مانند چراغ قوه هستيد كه راه را براى ما روشن ميكنيد. چون علوم طبيعى خواندم و با فكت آشنايى دارم حرفهاى ديگران برايم قانع كننده نبود ولى صحبت هاى شما و دكتر ملكى مانند روز روشن است. در اينترنت مطالب در مورد ايران همگى اشتباه و تحريف شده هستند. حتى كتابهايى كه آنلاين پيدا ميكنم واقعى و درست نيستند و دستكارى شده اند. چه دنياى دروغ و دغلى! حجم مزدوران و خائنين به ايران باور نكردنى است. امروز سالروز تيرباران شدن زنده ياد تيمسار سپهبد نادر جهانبانى بود و دفاعيه آن قهرمان ميهن را در توئيتر خواندم و شرمسار شدم از اين دنيا و اينهمه مصيبت و بلايى كه بر سر ايران عزيزمان و جوانان و قهرمانان غيورمان آمده. اميد ما شما ميهن پرستان و مبارزان واقعى هستيد. سپاس. پاينده ايران. جاويد خاندان ايرانساز پهلوى.

 3. ناشناس می‌گوید:

  درود خسرو گرامی …. فایل شاهزاده رضا پهلوی رو من هنوز گوش نکردم … اما اگه شما صد در صد مطمئنید که ایشون جمهوری خواهند …. مگه حتما باید ایشون پادشاه ایران باشند ؟! رضا شاه بزرگ نوه های دیگری هم دارند … نوه هایی که اونها هم فرزند پسر دارند ( من امل نیستم اما فکر میکنم برای پادشاهی , مرد بهتره )… به هر روی این نظر من بود …. پاینده باشید .

 4. ناشناس می‌گوید:

  درود خسرو جان …. میدونم از حرف من عصبانی میشی اما من نظر خودمو اینجا خصوصی مینویسم چون همه زندگی من بوسیله اطلاعات زیر نظره (چند سال پیش بازجویی شدم ) نمیتونم تو پیج اینستات کامنت بگذارم … شاهزاده رضا پهلوی ( خسته شده .. ناامید شده … ضعیفه و مانند پدربزرگش اقتدار نداره یا هر چی ) حالا به هر دلیلی , اما به هر حال ایشون اگه به پادشاهی پشت کرده …. ایران که پشت نکرده …. مگه حتما” پادشاه باید از خاندان پهلوی باشه ؟؟. من از میان مبارزان ( شخصی میهن پرست تر و آگاه تر و دلسوزتر از شما و دکتر مهرا ملکی نمی بینم ) …. حالا من گفتم برای پادشاهی مرد بهتره … اما استثنا هم هست …. دکتر مهرا ملکی بسیار زیبنده ملکه بودن ایرانه …. میدونم شما هیچ زمانی به فکر قدرت نبودید و نیستید و نخواهید بود و همه هدفتون خدمت به ایرانه … اما قضیه نجات ایرانه … حالا که شاهزاده رضا پهلوی پاشونو کنار کشیدند چرا شما و یا دکتر مهرا ملکی به این قضیه فکر نمیکنید ؟ شما دو عزیز شانس بزرگی هستید … میتونید هر دوی شما به این قضیه فکر کنید … شما و یا ایشون چرا اداره امور ایران رو بعهده نگیرید ؟

 5. بهشت عمامه دار کانادا است می‌گوید:

  فرق اتحاد جماهیر شوروی با آخوندیسم اینست که:

  از کلینی (عج)، هنفر لندنی، خالق امام زمان تا خمینی (ص) نوفلوشاتویی ماه نشین شده توسط لندن، برای لندن و نوکران جیره خورش (آلمان فرانسه دموکراتها) نفت می فرستند و پول به صرافی های تورنتو و موشک برای عربستان برای دوشیدن عربستان در استتار شعار “مرگ بر آمریکا” و مردن ایرانی و عربستانی و عراقی

  اما شوروی فقط گلوله برایشان می فرستاد

  آخوندیسم: ماموران اطلاعات عمامه دار استعمارگر و استحمارگر غربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.