انقلاب در ایران – برنامه ویژه خسرو فروهر در راستای قیام مردم ایران

انقلاب در ایران – برنامه ویژه خسرو فروهر در راستای قیام مردم ایران
دوستان این برنامه را پخش کنید تا قیام مردم ایران را صدای امریکا و بی بی سی به بیراهه نکشند!
خسرو فروهر

این نوشته در برنامه‌های تلویزیونی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

6 پاسخ به انقلاب در ایران – برنامه ویژه خسرو فروهر در راستای قیام مردم ایران

 1. خسرو می‌گوید:

  مصدق الهی‌ها دارند از عصبانیت سکته میکنند از شنیدن فریاد نام رضا شاه و محمد رضا شاه! دارند اینجا و آنجا مقاله می‌نویسند و دروغ‌های سال ۱۳۵۷ را بار دیگر ردیف میکنند که شاه این را کشت و آنرا شکنجه کرد و در ۲۸ مرداد کودتا کرد و دموکراسی را از بین برد.

 2. فرخنده می‌گوید:

  درود بر شما
  افزون بر این، این جماعت در جاهای مختلف بیان می کنند که این انقلاب اکنون انقلاب گرسنگان است و از این حرفها و بد ترین نوع انقلاب است. یکی نیست به اینها بگوید در خیابانها به جز جوانهای تحصیلکرده چیزی دیگر دیدید که آنها را گرسنگان می‌نامید؟ اینها مطالباتی جدی دارند و از پایانی نشینند ، نه تنها خانواده های اینها که در جمع حاضر نیستند بلکه هزاران خانواده دیگر هم که به دلایلی نتوانسته اند شرکت کنند با دل و اندیشه با ایشان و شعارهای ایشان همراه هستند.

 3. فرخنده می‌گوید:

  اما یک نمونه از آنچه که امروز مایه خروش مردم شده است را می نویسم تا شاید مایه دگرگون اندیشه های ایشان شود. مدتی پیش یکی از آشنایان ما که در استان جنوبی زندگی و کار می کردند و مدیر یک دبستان هستند تعریف می کرد که به دنبال یک طرحی برای مثلا حمایت از مناطق محروم در شهرها به برخی از پیش دبستانی هایی که پیوست دبستانها هستند بودجه ای داده بودند که بتواند دولتی اداره شود. ایشان می گفت که دبستان ایشان مشمول این طرح شده بود و با وجودی که ایشان طی سالها شاهد بود که بسیاری از کودکان به خاطر نداشتن شرایط مالی از آموزشهای این مقطع باز مانده بودند خیلی خوشحال می شوند و شروع به تبلیغ می کنند و شاگردان بسیاری جذب می شوند . اما در اول مهر آموزش و پرورش منطقه اعلام می کند که بخشی از هزینه ها از والدین گرفته شود و بقیه را از بودجه تعیین شده به حساب مدرسه می ریزند . اما در کمال شگفتی تا آخر بهمن خبری از کمک هزینه نمی شود و سپس به ازای هر دانش آموز مبلغ صد هزار تومان به حساب مدرسه ریخته می شود. این در حالی بوده است که شماری از والدین به علت ناتوانی در پرداخت وجه ثبت نامی انصراف داده بودند و مربی های بیچاره با حداقل دستمزد که تنها هزینه کرایه رفت آمدنشان می شده است گذران می کردند.اما در کمال شگفتی ایشان در می یابد که این بودجه برای هر نوآموز هفتصد هزار تومان تعیین شده بوده است که در صورت پرداخت ، نیازی به پرداخت شهریه از سوی والدین نبوده و مدیر هم می توانسته دستمزد بسیار بالاتری به مربیان بدهد.
  بله اینهاست که مردم را به خیابانها می کشاند که بگویند ملت گدایی می کند آخوند خدایی می کند.

 4. سیامک می‌گوید:

  درود بر شما,
  رژیم تصمیم گرفته است با سعودی خواندنِ خیزشِ ایرانیان ساده تر آنها را سرکوب کند.
  ایرانی را سعودی خوانده و به آماژِ سرکوبِ بیگانه, آنها را سرکوب می کند.
  از شما می خواهم از سکویی که در دست دارید از مردم بخواهید این دسیسه را فاش کنند.
  سرود ما:
  “روحانیِ دروغگو, بما نگو سعودی”
  “روحانیُ سعودی دو روی یک سکه اند.”
  با مهر,
  سیامک

 5. سیامک می‌گوید:

  فروهرِ ارجمند,
  آیا برای شما شدنیست با تلویزیونی آلمانی زبان گفتگو کنید و رازِ زیر را برای مردم فاش کنید؟
  همچنین از شما خواهش می کنم تا این دومینو را به کمکِ خردِ خود به آلمانی بازنویسی و در دستِ ما بگذارید تا ایرانیانِ اتریش, آلمان, و سوییس هم به دستِ دوستان و آشنایانِ آلمانی زبانِ خود برسانند.
  اِی اتریشی, اِی آلمانیِ ارجمند. مردمِ ایران با سر دادنِ سرودِ “مرگ بر دیکتاتور” دارند به شما اروپاییِ ارجمند کمک می‌کنند.
  ای اتریشی, به دومینوی زیر با موشکافی بنگر:
  رژیمِ ایران نفت, گاز, طلا, مس, و اندوخته‌های زیرزمینیِ ایران را فروخته, > پولِ آنچه فروخته را به سوریه, یمن, فلسطین, و لبنان فرستاده, > آنجا را با هرگونه بمب و موشکی که از پولِ جیبِ مردمِ ایران خریده شده نا‌امن کرده, > مردمِ آن کشورها از کشورِ خود گریخته, > و به کشورِ شما سرازیر گردیده‌اند.
  مردمِ ایران همواره فریاد زده اند “نه غزه, نه لبنان, جانم فدای ایران” این نژادپرستی نیست. گروهی می‌کوشد با نژادپرستانه نامیدنِ چنین سرودی مغزِ تو اتریشی را بشوید تا گمان کنی ایرانی نژادپرست است. هرکس این سرود را برای شما به زبانِ آلمانی نژادپرستی بازگردانده است خواسته تا جنگ و جنگ افروزی در جهان از پی گرفته شود.
  تو باید با روندِ ریخت گیریِ این سرود که پیش از این به ریختِ دومینو برای تو فاش شد آشنا شوی. چنین سرودی از کجا و چرا ریخت گرفته است؟
  مردمِ ایران با این سرود پیوسته می گویند که نمی‌خواهند پولِ آنها در راهِ افروختنِ جنگ در کشورِ دیگری به کار برده شود. > اگر پولِ مردمِ ایران در راهِ جنگ افروزی به کار نرود, > مردمِ کشورهایی چون سوریه, لبنان, عراق و یمن کشته, زخمی, و آواره نگشته, > و آوارگان به کشورِ شما سرازیر نخواهند شد.
  از رستاخیزِ مردمِ ایران پشتیبانی کن تا از آرامش در کشورهای جنگ‌زده و آرامش در کشورِ خود پشتیبانی کنی.
  با مهر, سیامک, وین

 6. سیامک می‌گوید:

  فروهرِ ارجمند,
  درباره یارگیری از میانِ ‘مردمِ اروپا’ چه می اندیشید؟
  “اروپای خردمند, برس به دادِ دردمند!”
  شاید باید به رهبرانِ اروپایی گفت که رژیمِ آینده ایران دوستیِ نزدیکتری را با اروپا خواهد گشود.
  “ایران پس از ولایت, از تو کند حمایت!”
  شاید نمی دانند اگر رژیمِ کنونیِ ایران برود اروپا از آرامش و آسایش لبریز خواهد گردید.
  “اروپا, اروپا, آزادیِ ایرانی, آرامشِ خاکِ توست!”
  “اروپا, اروپا, آزادیِ ایرانی, آسایشِ جانِ توست!”
  یا شاید باید تروریست بودنِ رژیمِ کنونی را به گوشِ مردمِ اروپا رساند.
  “اروپا حیا کن, تروریستُ رها کن!”
  با مهر, سیامک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.