هومر آبرامیان

f180 Iran IPC Anime Lion&Sun  Straight Sword

پیشینه ی فرهنگی هومر آبرامیان 

هومر آبرامیان در سال ۱۳۱۷ در یک خانواده ی آشوری در شهر زیبای همدان پا به هستی گذاشت. پس از پایان دوره ی آموزشی  کار راهسازی را برگزید تا هم در آغوش طبیعت زنده باشد و هم  شباهنگام بدور از غوغای شهر به پژوهش در ژرفاهای فرهنگ ایران بپردازد.

در پی روی کار آمدن ملایان ایران ستیز کوشید تا با نوشتن یک رشته نوشتارهای پیاپی پرده از روی پتیارگیهای این زشتخو اهرمن چهرگان  بردارد و سرشت زشتشان را بی رُخَک در برابر دید هم میهنان بگذارد، این رشته نوشتارها  که با نام مستعار (هُرمُز رَسام) نوشته می شدند یکی پس از دیگری در هفته نامه ی «گام» در کشور استرالیا بچاپ رسیدند.

در سال ۱۹۸۷ وزارت اطلاعات رژیم اهریمنی  نویسنده ی آن رشته نوشتارها را شناسایی کرد و هومر آبرامیان پس از سه سال گریز و دربدری توانست با همکاری همان رسانه  و چند سازمان سیاسی دیگر با پشت سر گذاشتن همه ی دارو ندار خود به استرالیا پناهنده شود.

در سال ۱۹۹۰ (بنیاد فرهنگ ایران) را در شهر سیدنی بنیاد گذاشت. آرمان این بنیاد پاسداری از ارزشهای فرهنگی و گرامیداشت بالایشهای ملی ایرانی است.

در سال ۱۹۹۲ در گرامیداشت فردوسی و شاهنامه همایش بزرگی در دانشگاه نیوساوت ولز برگزار کرد، این همایش راهگشای یک رشته کارهای دیگر شد.

در سال ۱۹۹۴ جشواره ی بزرگ فرهنگ ایران را برگزار کرد، جشنواره ای که از سوی همه ی فرزانگان میهمان (بزرگترین رخداد فرهنگی در برون مرز) نام گرفت.  دراین جشنواره که ده  روز به درازا کشید ۳۶ تن از نامدارترین استادان ایران شناس از سراسر جهان به سیدنی فراخوانده شدند،  تندیس کوروش بزرگ در همان جشنواره در پارک دهکده ی المپیک سیدنی برپا شد، سرود ملی ایران برای نخستین بار در آن جشنواره با همکاری ارکستر بزرگ ( ویلوبی سیمفونی ارکسترا) و به رهبری یک بانوی ایرانی بنام لیندا صفا جو، و با سدای ابی و ۴۰ تن آوازه خوانان گروه کُر در تالار بزرگ اپرا هاوس سیدنی به اجرا درآمد.

در سال ۱۹۹۸ دومین همایش بزرگ فرهنگ ایران را برپا کرد و ایرانشناسانی را که نامهای بزرگ دارند از آمریکا و اروپا و هندوستان و ارمنستان و قفقاز و تاجیکستان به سیدنی فراخواند. این همایش یک هفته در دانشگاه سیدنی به درازا کشید.

در سال ۲۰۰۳ در گرامیداشت سومین هزاره آموزه های زرتشت سومین همایش بزرگ ایران شناسی را در دانشگاه مک واری برپا نمود و بیست و دوتن از نام دارترین استادان زرتشت شناس، و ازآن میان رییس جمهور تاجیکستان را به سیدنی فراخواند.

در سال ۲۰۰۳ نخستین مناظره ی تلویزیونی را با حجت الاسلام محمد هدایتی انجام داد و این سراغازی شد برای یک رشته مناظره های تلویزیونی دیگر و سرانجام اجرای یک رشته برنامه های تلویزیونی از رسانه های گوناگون ایرانی در آمریکا.

هومر آبرامیان برای شناساندن فروفرهنگ ایرانزمین تا کنون بیش از ۲۵ بار به دور جهان سفر و در شهرهای گوناگون سخنرانی کرده و آرمان بزرگ او برپا کردن تندیس کوروش بزرگ در همه ی شهرها و کشورهای بزرگ جهان است.

سپاس بیکران


1 Responses to هومر آبرامیان

  1. اناهیتا says:

    گرم‌ترین درود‌ها و سپاس بیکران بر سرور هومر آبرامیان همیشه دوستش داریم .ستایش فراوان بر او باد .آرزومند پیروزی و پایداری همه کسانی که در راه بازشناسی فرهنگ نیاکانی‌مان گام برمی‌دارند. پاینده ایران و برافراشته باد درفش کاویانی. خرد نگهدارتان.لیلا حاج‌عابد(اناهیتا کاویانی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *