About the author

Related Articles

One Comment

 1. 1

  hamid

  مرگ انسانیت در ایران
  سربازی کثیف تا نبود وجدان در بسیاری از مردم

  جمهوری اسلامی ایران، کشوری که در زمان کودکی خوشحال بودم در چنین مملکتی زندگی میکنم، اما رفته رفته فهمیدم هیچ کدوم از این واژه ها واقعی نیستن و فقط با دروغ و بزرگنمایی در رسانه ملی یه فکری به مغز ما تزریق شده.

  از کودکی وقتی از ترس معلمان حیوان صفت که با تمام زورشون با شیلنگ،چوب،خط کش فلزی بچه ها رو تنبیه میکردن به مدرسه میرفتیم، تا سریال و فیلم های مزخرفی که تو رسانه ملی پخش میشد باعث شد نه ایمانی برای مردم عادی باقی بمونه و نه وجدانی، و در این زمان کسی موفق و زرنگ محسوب میشد که بتونه حق دیگران رو بخوره و با چرب زبانی از دیگران پیشی بگیره.

  آدمهایی که اون زمان زندگی میکردن الان یا در خدمت سربازی هستن یا منتظر کار هستن و یا در ادارات دولتی کار میکنن، اونهایی که به خدمت سربازی رفتن انقدر عذاب کشیدن که دیگه انسانیت رو فراموش کردن،چون تو سربازی چنان فشاری به سرباز وارد میکنن که فقط به فکر اینه که خودشو نجات بده، و در تمام این مدت بهت زده از اینه که چطور ممکنه تو کشور اسلامی اینطور با مردم رفتار بشه، و اونهایی که سر کار هستن هم همینطور فقط یاد گرفتن مردم رو اذیت کنن و کارشون رو راه نندازن،تا زمانیکه التماس نکنن و یا سودی به کارمند دولت نرسه کارش راه نمیوفته،که اینها همه از تاثیرات سربازی هست، همون سربازی که میگن برو سربازی آدم شو.

  کلا توی کشور ما همه چی اجباریه برخلاف این که خداوند به انسان اختیار داده، در کشور اسلامی ما ایمان هم اجباری شده. البته ایمان دروغی و ظالمانه. در نیروهای مسلح نماز خواندن اجباریه و یا برگزاری زیارت عاشورا بصورت هفتگی. و به همین علت مردم از واجبات خود فراری شده اند،همون هایی که خودشون رو مومن میدانند و روسای نیروهای مسلح کارهای حرام و غیر اخلاقی از پرسنل درخواست میکنن. مثلا در راهنمایی رانندگی ماموران موظف هستن تا پایان وقت کاریشون دفترچه جریمه رو پر کنن و تحویل بدن، و مامور بیچاره باید هر ماشین که میبینه یه جریمه براش رد کنه، یا در نیروی انتظامی که ماموران موظف هستن هر روز چند نفر رو بازداشت کنن تا اعتبار روسای کلانتری بالا بره.

  با کمی فکر متوجه میشویم که همه بدبختی ها و ظلم هایی که روی مردم هست ناشی از آموزش و تربیت ناصحیح در زمان کودکی توسط آموزش و پرورش و رسانه ملی می باشد،اما مهمترین عامل انحراف مردم سربازی هست و نه ماهواره یا اینترنت.

  سربازی در ایران چگونه هست:

  ۱- اگه بخوای معافیت پزشکی بگیری باید زمین گیر شده باشی تا معافیت شامل حالت بشه وگرنه هیچ راهی وجود نداره بجز یه راه حل ساده که خیلیا از این راه استفاده میکنن که همون پارتی هست، کافیه سرما خورده باشی تا توسط جناب پارتی معاف بشی.

  ۲- اگه از خانواده ایثارگران و… باشی کار تمومه و حتی اسم خدمت سربازی هم به گوشت نمیخوره و یا اگر بسیج فعال الکی هم باشی با پارتی میتونی همه خدمت رو کسری بگیری و اکثرا از این شرایط ها دارن و از خدمت معاف میشن، و تنها عده کمی که با اصول انسانی زندگی کردن یا مظلوم بودن یا به دلیل مشکلات وقت نکردن پارتی جور کنن باید به خدمت برن، که همین باعث میشه سرباز تو پادگان ها کم بشه و سربازی سختتر. البته اگه یکی از اقا زاده ها به دلایلی نتونسته باشه معافیت بگیره با یه نامه نگاری یه قانون تصویب میکنن تا خرید سربازی قانونی بشه یا….

  ۳- وقتی همه درها بسته شد و خواستی بری سربازی باید یک هفته دنبال کار سربازی باشی و پول زیادی خرج کنی تا بتونی سریعتر بری خدمت بلکه حداکثر سن استخدام رد نشه.

  ۴- وقتی رفتی دوره ۲ ماهه آموزشی سربازی و از روز اول تحقیر و کارهای سخت و بیهوده مثل نظافت های چندین باره روزانه و یا رژه بیخودی روزانه با اسلحه که فقط برای رژه رفتن یک ساعته پایان دوره جلوی فرمانده پادگان هست، با خودت میگی این ۲ ماه بگزره راحت میشم ولی ماههای بعدش تو یگان چندین برابر سخت تر میشه، اونجا دیگه از پهلوان تا یه پسر مردنی یک انتظار دارن و همه باید کارهای مساوی انجام بدن و فرقی بین قوی و ضعیف نمیگزارن.

  ۵- توی سربازی نماز اجباری هست اما اگر کسی جنب شده باشه نمیتونه غسل بگیره چون و هر هفته فقط یک یا دو بار در روز معین میشه حمام رفت. و حتی اگر نماز فردی شکسته باشه باید جماعت بخونه چون اجباریه و اگه بخواد بعدش فرادا بخونه وقت نیست و باید سریع برگرده یگان خودش. این وضعیت برای افراد مومن در ماه رمضان بسیار سخته.

  ۶- حقوقی که به سرباز میدن به علت های مختلف به جیب پادگان میره و کسی نمیتونه به بازرسی گزارش کنه چون بقیه خدمتش که جهنم هست جهنم تر میشه توسط رئیس یگانش.

  ۷- غذا در سربازی خیلی کمه و اصلا ارزش غذایی برای سرباز نداره و حتی در هفته چندین بار ممکنه غذا به عده ای نرسه. سرباز وقتی تا ظهر یکسره کار میکنه و با چند قاشق برنج خشک که یک قطره روغن هم نداره و تکه مرغ کوچکی که مزه بدی داره ناهار میخوره و بعد از ظهر هم تا فردا صبح سرپا نگهبانی میده رفته رفته ضعیف تر میشه و بعد خدمت توانایی زندگی کردن نداره. البته وضعیت غذا خیلی افتضاحه و در حد بخور نمیره مثل اینکه در بیابان گم بشی و ملخ کباب کنی بخوری.

  ۸- تو سربازی هر روز چندین بار باید جاهای مختلف رو جارو زد و هرروز یه عالمه خاک وارد حلق میشه که هنگام غذا خوردن همیشه مذه اش رو میشه حس کرد، تو گرما یا سرما نظافت تعطیل نمیشه و مهم نیست که سرباز خیس میشه و سرما میخوره،حتی اگه بخوای زیاد به بهداری بری دیگه اجازه نمیدن.

  ۹- سرباز در ایران مثل نوکر میمونه که باید کل کارهای اداری و شخصی پرسنل کادری رو انجام بده و نظافت کنه و در عوض حقوقش رو اونها بگیرن. و اگر ساده ترین اشتباهی انجام بشه سرباز شدیدا تحقیر میشه و فحش های زیادی میشنوه و هم به اضافه خدمت یا بازداشتی تنبیه میشه.

  ۱۰- هر روز صبح باید تا ۲ ساعت یکسره با اسلحه دوید، که تقریبا روزانه باید یه کاسه عرق ریخت و جون به لب شد با ورزش!

  اکثرا با پارتی کسری های زیادی جور میکنن و مدت کمی خدمت میکنن ولی بیچاره اونهایی که کسری ندارن فشار بسیار زیادی رو تحمل میکنن و در برخی موارد دچار اختلال فکری میشوند و خودکشی میکنند.پیام

  Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team